Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ribolovc/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ribolovc/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Stuka - 2012

Autor Tema: Stuka - 2012  (Pročitano 4002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Popularnost: 30
  • Pol: Muškarac
  • In contactu cum auro homo amisso mente ! ! !
  • Referrals: 3
    • Svet Zivotinja
Stuka - 2012
« poslato: 03 Oktobar 2012, 13:02:13 »
Pozdrav svima!!!

Mislim da nema onog varalicara koji bar jednom u zivotu nije probao da se nadmudruje sa ovom kako je neki nazivaju Recnom Barakudom. Neki je cak stavljaju u srodstvom sa krokodilom. Ova riba moze da naraste i preko 50 kg i duzine od preko 2 m. Telo joj je maslinasto zeleno sa bledo zutim tackicama ili prugama, ima sitne duboko urezane krljusti, ima jedno ledjno peraje, cetiri stomacna i dva podrepna peraja, peraja imaju preliv crvene boje. Glava je izrazito velika, oblika pacijeg kljuna, velika usta sa dosta (preko 700) zuba, veliki jezik koji joj sluzi da bi okretala plen. Na jeziku takodje ima dosta sitnih ali ostrih zuba, njenu ostrinu zuba moze vam objasniti nas kolega Jowa koji je imao to ne bas sjajno iskustvo sa njima... Kod nas je ima uglavnom na svim barama, i takoreci na celom potezu J. Morave u okolini Leskovca... Ima je i na okolnim jezerima kao, sto su Vlasninsko, Brestovacko i Barje. Na jezeru Barje po prici starijih i iskusnijih ribolovaca postoje stuke od preko 40-50 kg, koje seku duple titanijumske sajlice. Pre nekoliko godina stariji kolega koji je na kedera od 1kg 900gr cekao non-stop, nekoliko nedelja za redom tog kapitalnog Krokodila, ulovio je Stuku tezine 42 kg. Ja licno nisam video toliko cudoviste. Da je istina morao sam da proverim i po pricama ostalih kolega izgleda da je taj ulov istinski ostvaren... Na nasim barama najcesce se love stuke tezine od 2 do 4 kg, retko se love one iznad petice. Ove godine na bari ili jezeru kako ga vec nazivaju u selu Vinarce ulovljena je stuka tezine 11 kilograma.  Na Moravi je slabo ko juri ljudi su vise barski stukarosi, mozda su i u pravu, a mozda i grese, ja sam prvenstveno pre za Moravu. Kad sam na toj reci, najcesce je jurim na potezima kod, Bogojevackog Mosta, Bogojevackog Kamenjara, Lakosnickih Skarpi, i Nizvodno od Lakosnickog Mosta. Na barama su to najcesce mesta Graevce, Navalin i Lakosnica. Koristim sve vrste varalica izuzev voblera (iz principa). Omiljena varalica za stuku mi je kasika sa okcetom i "sitno urezanim" krljustima, srebrne boje sa zutim prelivom tezine 17 gr, marke LAV MD. Evo i neke slike mesta gde je cesto lovim... Kakva su vasa iskusta sa ovim slatkovodnim predatorom? :-)

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
    • Svet Zivotinja
Odg: Stuka - 2012
« Odgovor #1 poslato: 03 Oktobar 2012, 13:36:01 »
http://imageshack.us/a/img837/7725/dscn3558m.jpg
http://imageshack.us/a/img411/6950/1000916p.jpg
http://imageshack.us/a/img17/5578/1002845n.jpg

Van mreže Karlitto

• Ribolovački Forum Srbije
  • Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 50
  • Ribolovački Forum Srbije
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
« Odgovor #2 poslato: 03 Oktobar 2012, 14:39:00 »
Kolega, ne bi bilo loše da ispod slika napišeš imena ovih revira.

Takođe, da ove slike i nešto više o njima postaviš i napišeš u forumu ("Tereni za pecanje") koji je za to predviđen . Opšte karakteristike. Ime? Gde je slikano? Položaj (koliko je udaljeno od Leskovca) Koji je riblji fond? Koja je dominantna vrsta u njima?
Čisto da i oni koji nisu iz okoline tih mesta ili ne prepoznaju vodu, znaju o kojim se vodama radi, pa da, ako im se posviđa, odu tamo na pecanje.
Ipak je ovo Ribolovački Forum Srbije.
 ;)

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
    • Svet Zivotinja
« Odgovor #3 poslato: 03 Oktobar 2012, 16:27:11 »
 ::) Gore u tekstu pise da su to mesta koje ja najcesce posecujem... Ma no problem, zbog toga smo i ovde..   ;)

Greška u bazi podataka

Molim vas pokušajte ponovo. Ako ponovo vidite ovu grešku, prijavite grešku administratoru.