Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ribolovc/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ribolovc/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Dome Gabor Pellet Feeder 3.90 140 g

Autor Tema: Dome Gabor Pellet Feeder 3.90 140 g  (Pročitano 7801 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StefanDj

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 0
  • Pol: Muškarac
  • Referrals: 0
Dome Gabor Pellet Feeder 3.90 140 g
« poslato: 31 Decembar 2015, 13:20:25 »
Pozdrav svima, zanima me misljenja i iskustva sa ovim stapm uzeo sam ga pre par dana i mogu reci da sam prezadovoljan, dosta ga hvale i dosta se kupuje,ali evo voleo bih da cujem i ovde vise o njemu.   :)

Van mreže Karlitto

• Ribolovački Forum Srbije
  • Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Popularnost: 50
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
Odg: Dome Gabor Pellet Feeder 3.90 140 g
« Odgovor #1 poslato: 03 Januar 2016, 23:16:12 »
Ukoliko planiraš da ga koristiš za pretežno šaranski ribolov, dakle, da njime pecaš na velikim i jakim rekama, ili na jezerima i stajaćim vodama na velikim udaljenostima, sa teškim metod hranilicama, onda je to veoma dobro rešenje.
Za naše reke, tipa sve tri morave, je ipak malo jači štap.
Sve zavisi za šta si ga namenio. Za pecanje šljivara, skobalja i klenova sigurno nije najsrećnije rešenje, ali za šarane i amure (na velikim daljinama) - svakako jeste.

Van mreže StefanDj

• Kederaš
  • *
  • Thank You
« Odgovor #2 poslato: 04 Januar 2016, 12:07:06 »
Prvenstveno za pecanje na juznoj moravi, dakle skobalj,sljivar,mrena,klen...
Preporuka uz njega je bila da je kralj za reku, i ujedno je veoma osetljiv, pravi univerzalac.
Ostaje samo da se vidi to u praksi. Ali takodje i uvazavam svacije misljenje. :)

Van mreže Karlitto

• Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Popularnost: 50
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
« Odgovor #3 poslato: 08 Januar 2016, 17:08:48 »
SPRO Pellet Feeder by Dome Gabor koji ti imaš je prethodnik sadašnjeg feedera iz SPRO Team Feeder Special serije, koju takođe potpisuje Dome Gabor, sa širokim spektrom gramaža. To je u stvari štap koji ima svoj razvojni put od 2005. godine, kada Dome Gabor ulazi u SPRO tim, i za 10 godina je zaista napravljen odličan feeder štap, ali sa različitim namenama, u zavisnosti od akcije, gramaže,tj. težinom bacanja, što je pogotovo postignuto u poslednjoj "Team Feeder Special" seriji.

Dakle sve počinje 2005. ulaskom Dome Gabora u SPRO tim.
Sledeće godine, 2006. SPRO izbacuje prve štapove koje potpisuje, testira i u čijoj izradi učestvuje Dome Gabor - pod imenom "Spro Aggressive Carp Feeder by Dome Gabor".

2008. godine dolazi "poznati" model koji ti imaš "Pellet Feeder by Dome Gabor" karbon (IMT-7) i jos dva rođaka "Sensitive Feeder i Pellet Waggler".

2010 godine dobija više oblasti primene, i u 2011 izbacuju 3 serije:

"SPRO Special Pellet Feeder" naslednik "Pellet Feeder by Dome Gabor" karbon IMT-8, sa širim sprovodnicima i poboljšanim karakteristikama u odnosu na prethodnika, u cenovnom rangu do 90 evra.
Potom, "SPRO Royal Sensitive Feeder" karbon IMT-10 ( fina verzija za dalje bacanje,  mekan kao "picker" a ponovo jak kao punokrvni feeder po opisu i slikama), u istom cenovnom rangu do 90 evra.
i treću seriju, "Spro Royal Carp Feeder" karbon IMT-12, sa mnogo jačom cenom - između 300 i 400 evra.

Konačno, 2013. godine izlazi  "SPRO Team Feeder Special", sa širokim (najvećim do sad) izborom gramaža u ponudi, kao i "spod" verzija (koje je i najskuplja), sa cenom 50-90 evra.

Dakle, "Pellet feeder 3,90 sa težinom bacanja do 140 grama", koji ti poseduješ je jedan od prethodnika današnjeg "SPRO Team Feeder Special", tačnije, predstavlja stariju serju ovih štapova, koja  je uglavnom rađena za metod hranilice, izuzetnim bacačkim karakteristikama i pecanjem na velikim daljinama.
Tako da, ovaj štap svakako jeste univerzalan, imajući u vidu raspon gramaža koje ima - pogotovo kada je reč o zadnjoj seriji (prilog u videu ispod), ali gramaža 140 grama, svakako predstavlja jednu od najjačih verzija ovih štapova, i ako već nije namenjen metod i feeder šaranskom ribolovu na komercijalama, najbolje karakteristike će pokazati na većim rekama (Dunav, Sava, Drina ...).
Evo prilaga o najnovijoj "Team Feeder Special" seriji:
http://www.youtube.com/watch?v=dP7-7UDh3gk

Za pecanje "bele ribe" na Južnoj Moravi, se, ipak, mnogo bolje pokazuju štapovi srednje ili srednje teške akcije i t.b do 100 gr. Prevashodno kada je reč o doživljaju prilikom drila i zamaranju ribe. Štap sa t.b od 140gr sa srednje jakom ili jakom akcijom, je JAK štap za klena i skobalja na Južnoj Moravi. Tako da bih ja u te svrhe uvek pre kupio - ako pričamo konkretno o SPRO štapovima, recimo "SPRO Team Feeder Special 390MH 30-90 gr." ili, ako je već reč o starijoj seriji "SPRO Pellet Feeder by Dome Gabor" to bi bio, takođe, neki sa srednjom ili srednje jakom akcijom i težinom bacanja do 100 gr. Recimo, "SPRO  Pellet Feeder MH 3.60m - do 100g sa 3 vrha"
Sve preko toga, po mom rezonu feedra su, ili BIG RIVER štapovi ( što nije slučaj sa Južnom Moravom), ili štapovi namenjeni metod hranilicama na komercijalama i šaranskom ribolovu na velikim udaljenostima, što i sam Gabor pokazuje kada su u pitanju štapovi iz serije sa t.b. preko 120 grama.

U svakom slučaju, ja ti želim puno lepih ulova sa tim štapom, pa da neki od priloga vidimo i ovde ;-)
Ovo je samo moje mišljnje i odgovor na tvoje pitanje, o "SPRO Pellet Feeder by Dome Gabor" štapu, sa težinom bacanja 140gr. Zbog toga je moje prvo pitanje iznad i bilo, za šta si ga namenio i na kojoj vodi, da bih ti dao svoj sud o tome.

Evo malo video priloga i o starijoj verziji ovog štapa, baš onoj koju ti imaš " SPRO Pellet Feeder By Dome Gabor", na kojoj je i bazirano ovo moje mišljenje.

http://www.youtube.com/watch?v=ELBWW5BkQpE

Pozdrav, BISTRO i živeli sm110

Van mreže StefanDj

• Kederaš
  • *
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: 10 Januar 2016, 14:22:28 »
Hvala zaista na ovako sirolikom odgovoru, to je sve tacno, e sad ja sam hteo da kazem da je stap veoma osetljiv i detektuje i najmanje pipanje udice preporucen mi je od strane naseg poznatog reprezentativca, zato sam i rekao da je pravi univerzalni stap a jeste iz carp serije i nenormalno je je jak.
hvala i na lepim zeljama, da se vreme stabilizuje i ovde cu da okacim neke ulove. BITRO

Greška u bazi podataka

Molim vas pokušajte ponovo. Ako ponovo vidite ovu grešku, prijavite grešku administratoru.