Šatori sa solarnim fotonaponskim ćelijama koje mogu proizvesti električnu energiju za osnovne potrebe kampovanja polako i sigurno postaju stvarnost.
Nakon mnogih prirodnih nesreća koje se događaju u poslednje vreme (potres u Japanu, uragan Katrina, uragan Sendi i slično), i zbog potrebe za jednostavnim, pouzdanim i prenosnim energetskim izvorima koji se mogu koristiti za vreme nesreća ali i za kampovanje u prirodi, mnoge firme razvijaju šatore koji koriste solarne fotonaponske ćelije.
''Orange'' je jedna od tih firmi koja već duže vreme razvija solarni konceptni šator. Sam šator je razvijen zajedno sa firmom ''Kaleidoscope'', a cilj je bio prikazati kako bi se u budućnost mogle pokriti potrebe za komunikacijom i energijom u šatoru.
Najnovija istraživanja su pokazala da se preko posebnih solarnih vlakana koji su deo šatora, dolazi do novih načina iskorištavanja energije Sunca: konceptni šator koristi tu tehnologiju sa tri klizeća elementa koji se mogu micati tokom dana da maksimiziraju solarnu efikasnost. Srce ovog šatora je središnji bežični centar koji pokazuje koliko je količine električne energije proizvedeno i koliko je potrošeno, a i daje bežični signal za inernet, te ima bežične punjače za mobilne telefone i podno grejanje koje se uključuje nakon što temperatura padne ispod zadate veličine.
(http://www.ribolov.co.rs/images/sator_sa_solarnim_fotonaponskim_celijama.jpg)