Autor Tema: Pecanje soma na sapun - MIT ILI JAVA  (Pročitano 6402 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RIBOLOVCINA

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 0
  • Pol: Muškarac
  • Referrals: 0
Pecanje soma na sapun - MIT ILI JAVA
« poslato: 10 Novembar 2013, 16:56:42 »
Godinama slišam o pecanju soma na sapun. Da li neko od članova zna nekog ko je ostvario ulov na taj način ? Ili, možda ima nekog od članova foruma?  Ja lično mislim da je malo verovatno ali ...

Van mreže Karlitto

• Ribolovački Forum Srbije
  • Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Popularnost: 50
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
Odg: Pecanje soma na sapun - MIT ILI JAVA
« Odgovor #1 poslato: 10 Novembar 2013, 17:34:18 »
Kolega, morao sam da ovu temu prebacim ovde, jer je prvobitno bila postavljena u forumu "Pitanja sugestije i predlozi" koji se odnosi na pitanja, sugestije i predloge na rad foruma, administratora i/ili urednika. Ovo bi, obzirom da se verovatno radi o dubinskoj tehnici pecanja, bilo pravo mesto za takvu temu.
I još nešto, tekst sam prebacio na mala slova, jer se pisanje velikim smatra vikanjem, i protivno je Pravilima FORUMA.  ;)
A sad, što se tiče konkretno ovog tvog pitanja, ja lilčno nikada nisam pecao soma na sapun, ali ima ljudi koji su tako pecali i koji tvrde da je to jedna od uspešnijih metoda pecanja. Jedan prijatelj sa FB me je pre neki dan i kontaktirao u Inbox-u preko FunPage stranice portala, da pita koji bi sad mamac bio najbolji za soma, i baš mi je pomenuo pecanje na sapun.
Ili si možda to bio ti kolega?  :D

Van mreže RIBOLOVCINA

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • Popularnost: 0
  • Referrals: 0
« Odgovor #2 poslato: 10 Novembar 2013, 17:42:08 »
hvala za pomoc oko teme. nisam ja sto se tice fb. da,radi se o dubinskoj tehnici i bas bih hteo da je isprobam ali mi je i dalje sve to zvuci kao "toriranje" pocetnika i nebih hteo da "upropastim dan" isprobavajuci tacnost. po meni rovci su no1 mamac za soma. steta samo sto nigde u Nisu nemogu da se kupe pa moram sam da riljam  :(

Van mreže Karlitto

• Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Popularnost: 50
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
« Odgovor #3 poslato: 10 Novembar 2013, 23:01:21 »
Som kao i sve ostale vrste riba, u određenim delovima godine, i u zavisnosti od temperature vode i prirodne hrane u mikrookolini, ima i različite adute, što se tiče obroka. Sad polako i prolazi vreme za pecanje soma, jer se voda hladi a on se sprema za zimu.
Zato, ako se ipak odlučiš na ciljano pecanje soma u ove malo hladnije dane, moja preporuka je ipak neprikosnoveni keder ili pileća odnosno svinjska džigerica.
Som se sada, spremajući se za zimu (koju poput medveda - "prespava"), hrani isključivo krupnim i proteinskim obrocima. I još nešto, plasiranje samog mamca treba da bude u najbližoj okolini njegovog boravka (virovi, jame i dumelji), jer sada pred zimu ne želi da gubi energiju i jurca za plenom, trošeći tako dragocene kalorije i masne naslage koje je preko leta nagomilao za zimske mesece.
Tako da rovci, gliste, pijavice i ostala sitnurija ... baš i ne piju vodu u Novembru.   :)
Nije da imam neko veliko iskustvo u pecanju soma, ali teorija ovako nalaže  ;)
Pozdrav i u svakom slučaju BISTRO !

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
  • -Receive: 4
  • Popularnost: 30
  • In contactu cum auro homo amisso mente ! ! !
  • Referrals: 3
    • Svet Zivotinja
« Odgovor #4 poslato: 11 Novembar 2013, 21:05:39 »
Kakav crni mit...  ;D Licno sam ulovio soma na sapun, mada nije bio u meri... Sad je pravo vreme za sapun, jer kao sto svi znamo sapun se pravi od masti, a brki sad treba masna hrana da bi napunio svoje rezerve za zimu, koju sto kaze kolega prespava kao medved, mada vidjao sam ga i u sred januara jureci smudja kako izlazi na povrsinu i juri kedera...

Sapun kao sapun ne treba koristiti kao osnovni mamac, nego kao mamac za mamac...  :D Na primer, montiramo klasican sistem za dubinku i stavimo rovca, glistu, durdubaka, kedera, filet, crevca itd... Sta vec ko koristi i onda iznad udice jedno 3-4 cm montiramo kockicu sapuna, ja obicno stavljam kockicu od prilike 3x3 cm... Sistem sa kockicom se koristi u reci, u jezeru kapiram da ne bi imao efekta ili malo... Za reku je ok, jer kako reka tece tako se sapun topi i voda nosi masnocu stvarajuci trag koji som kad nanjusi ide "direk" na udicu...  :D Nadam se da sam bar malo pomogao...

Bistro  O0

Greška u bazi podataka

Molim vas pokušajte ponovo. Ako ponovo vidite ovu grešku, prijavite grešku administratoru.