Autor Tema: Nimfarenje  (Pročitano 3973 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pekafly

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 6
  • Pol: Muškarac
  • Referrals: 0
Nimfarenje
« poslato: 29 Jul 2012, 12:09:22 »
Moja omiljena tehnika u musicarenju pa evo par reci od mene.Da je musicarenje promovisano i da je najpopularniji lov suvom muvom potvrdjuje to da svako ko pocinje sa musicarenjem krece suvom muvom sto i pricinjava veliki uzitak kada se riba digne na suvu muvu,ali mene je privukla tehnika nimfarenje iz razloga sto ribu trazimo u samom dnu reke sa pretpostavkom da se nalazi na odredjenom mestu.Nekad je veoma bitno da nimfu navodimo i oponasamo njeno prirodno kretanje u vodi(sto je malo teze) dok u vecini slucajeva nimfu pustamo da je nosi struja i tako imitira vodeni insekt koga je struja nanela do cilja(ribe),takodje nimfarenje zahteva znanje o vodenim insektima tako da i u odredjenim mesecima plasiramo odredjenu nimfu po boji i velicini,e sad mnogi se ne slazu da je nekada presudna boja ili obrnuto ali veliku ulogu igru voda(reka) na kojoj se peca.Za lakse prepoznavanje udarca ili trenutak kada riba pokupi nimfu koriste se indikatori raznih oblika koji se montiraju na sam vrh sistema(predveza),sto se mene tice nisam pristalica toga jer nadmudrivanje sa ribom postaje manje interesantnije,ima jos mnogo toga da se kaze o ovoj tehnici ali evo od mene ukratko kako ja dozivjavam lov nimfom.Bistrooo :)

Neznam da pecam al' me riba 'oce.

Van mreže crni

• Urednik
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 10
  • Pol: Muškarac
  • Referrals: 2
Odg: Nimfarenje
« Odgovor #1 poslato: 28 Septembar 2012, 11:40:10 »
Nimfarenje uz pomoc indikatora mozda nekom izgleda ruzno da ne kazem ne musicarski ali ima neke svoje prednosti.Ja kao i Peka ne volim da na svom predvezu imam bilo sta osim nimfe ali to je licna stvar mada u retkim slucajevima koristim mali snopic polipropilena(cca 5mm) kao indikator.... Indikatori ne moraju da budu veliki poput plovaka mogu da budu mali i do par milimetara.Lov nimfama na raznim barama u pocetku sezone gotovo da je nemoguc bez upotrebe indikatora.Riba vrlo cesto uzme nasu imitaciju i ispljune je a da mi nismo ni registrovali udarac.Mali idikatori ce nam pomoci da na vreme primetimo uzimanje nimfe.Lov na brzim tokovima malim nimfama je moguc uz pomoc indikatora jer cemo uz njihovu pomoc lakse spustiti malu i ne bas tesku nimfu na zeljenu dubinu.O indikatorima moze jos dosta toga da se se kaze ali to mozemo u nekoj drugoj temi.
"Dodju tako vremena, kada
pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati.''

Greška u bazi podataka

Molim vas pokušajte ponovo. Ako ponovo vidite ovu grešku, prijavite grešku administratoru.