Autor Tema: Multiplikator "Zebco Topic" LHX50 ! ! !  (Pročitano 10427 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Popularnost: 30
  • Pol: Muškarac
  • In contactu cum auro homo amisso mente ! ! !
  • Referrals: 3
    • Svet Zivotinja
Multiplikator "Zebco Topic" LHX50 ! ! !
« poslato: 20 Oktobar 2012, 19:24:35 »
Od skora sam uzeo multiplikator Zebco Topic LHX50, pretezno za pumpanje, lov soma. Pa sam hteo da vidim ima li iko iskustva sa ovakvom ili slicnom masinom?  :)

Van mreže Karlitto

• Ribolovački Forum Srbije
  • Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 50
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
Odg: Multiplikator "Zebco Topic" LHX50 ! ! !
« Odgovor #1 poslato: 22 Oktobar 2012, 22:21:46 »
Zajebana je to stvarčica. Ovde generalno mislim na sve multiplikatore a ne samo na ovaj model što si ti kupio i koji tebe interesuje. Ja mogu na osnovu iskusva (ne velikog, dakle POČETNIČKOG) da ti kažem kako stoje stvari sa početničkim korišćenjam. Mnogo je dobra i korisna igračka, ali definitivno iziskuje određenu (ne malu) vežbu pre upotrebe, ili bar 1 kalem strune (monofila, nanofila) od koga se treba oprostiti na samom početku, pre savladavanja tehnike bacanja, možda čak i od par varki (zato predlažem oprez  pri korišćenju varki dok se ne savlada tehnika ispravnog i preciznog zabačaja - NIKAKO NE STAVLJATI SKUPE VARALICE) i prvu (ili prve nekoliko) probu na otvorenom mestu gde je reka prilično široka, bez obližnjih žbunova, panjeva, potopljenih stabala i ostalih prepreka koje su karakteristične za mesta gde jurimo grabljivice.
U nedelju smo ja i Nikola, generalni urednik foruma, pokušavali da testiramo njegov novi multi BULLET 3000 i upravo naišli na ove poteškoće o kojima pričam. Na svu sreću ne sve (ostali smo bez kotura strune, ali ne i bez varke što je - SREĆA U NESREĆI).

Ali zato kada se taj prvi korak odradi kako treba, posle ide kao po loju, milina je bacati  i pecati njime, ali i drilovati magnetnom kočnicom i zamarati ribu. (svdočanstvo ovome nije moje iskustvo prikupljeno korišćenjem multiplikatora, već snimci sa YouTube-a).

Ovo je dakle savet i mišljenje za upotrebu multiplikatora na osnovu iskustva od par desetina zabačaja, a o tehničkim karakteristikama konkretno tvog modela moraćeš malo da progooglaš ili sačekaš na mišljenje nekoga ko ga koristi.

Tako da, druže, predstoji ti mukotrpan rad i vežba na dobrom, ispravnom i preciznom zabačaju, ali svakako i VELIKO UŽIVANJE kada to savladaš !

Pozdrav, srećno i BISTRO !
 hi:

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
    • Svet Zivotinja
« Odgovor #2 poslato: 22 Oktobar 2012, 23:01:49 »
Hvala na odgovoru druze... Bacanje mi nece ici tesko, jer sam imao prilike da ga koristim ranije. Za to si u pravu, strune, varalice, panjevi, zbun... itd... Ali, samo ovaj sto sam ja uzeo nije za bacanje vec za drilovanje iz camca, pretezno sam ga uzeo za lov soma, mislim moze se on koristiti i za bacanje, ali u extremno teskom varalicarenju. Nisam hteo da pitam za instrukcije ali veliko ti hvala... Samo sam hteo da vidim da li je neko koristio ovaj model, ima li neko iskustva sa ovakvim i to... Uostalom, videcemo... Hvala puno... :-) Pozdrav i bistro... :D

Van mreže Karlitto

• Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
« Odgovor #3 poslato: 22 Oktobar 2012, 23:09:13 »
Nema na čemu naravno, za to ovaj forum i služi,... za deljenje iskustva sa ortacima ribolovcima.
Aaaa, znači ti si pazario "tešku artiljeriju" za pumpanje ...  sm50
 ;D
Ja sam i pretpostavio da za varaličarskog vuka kakav si ti, ovo i nije neki savet, ali će se naći neko kome će ovaj savet biti od koristi.  ;)
Pozdrav !
 sm19

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
    • Svet Zivotinja
« Odgovor #4 poslato: 22 Oktobar 2012, 23:16:04 »
Bravo, pogodak... Bas za pumpanje onih sm6 kod starog kamenjara... Naravno... Zato smo i tu da se pomazemo... :-) Pozdrav i tebi sm19

Van mreže Nikola

• Generalni Urednik
  • Thank You
  • Lock and load !
  • Referrals: 0
    • RIBOLOV
« Odgovor #5 poslato: 22 Novembar 2012, 15:20:56 »
Imam celu zimu za vezbanje :-) . Do proleca , nadam se, da cu usavrsiti varalicenje sa multiplikatorom  sm3
Lock and load !

Van mreže Fikus

• VIP
  • Thank You
    • Svet Zivotinja
« Odgovor #6 poslato: 23 Novembar 2012, 12:47:02 »
Samo vezbaj... I ja se razmisljam da uzmem jedan slican kao tvoj... ;-)

eXTReMe Tracker