Autor Tema: Balza  (Pročitano 7718 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže hemfri

• VIP
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Popularnost: 0
  • Pol: Muškarac
  • Referrals: 0
Balza
« poslato: 02 Jul 2012, 16:54:08 »
Evo jednog pitanja,hteo bih da napravim  plovak po svojoj meri,što se kaže,pa me interesuje gde se može i po kojoj ceni  naći balza,od koje bih napravio plovke,Hvala unapred.

Van mreže Karlitto

• Ribolovački Forum Srbije
  • Administrator
  • Thank You
  • -Given: 7
  • Popularnost: 50
  • Ribolovački Forum Srbije
  • Referrals: 6
    • Riboloački Portal Srbije
Odg: Balza
« Odgovor #1 poslato: 03 Jul 2012, 00:16:28 »
Varijanta 1.
Ranije je bilo u Beogradu  u radnji koja se zove "SitoLogika", ulica na izlazu iz Hercegovacke desno prema Brankovom mostu (Preko puta zgrade Simpa ali sa zadnje strane).
Varijanta 2.
Ili u Centru za vazduhoplovno modelarstvo Timocka 18, ispod Beogradskog dramskog pozorista na Crvenom Krstu. Mada je ova balza za izradu maketa aviona, malo je skuplja, pa je neisplativo koristiti je za plovke.
Varijanta 3.
Zatim postoji varijanta u prodavnicama dečijih igračaka. Lepo kupiš neku igračku od balze, pa je na strugu odradiš i oblikuješ.
Varijanta 4.
Ukoliko imaš VISA Electron karticu, možđeš i preko e-bay prodaje.
http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=JUMBO%20BUNDLE%20OF%20QUALITY%20BALSA%20WOOD&_itemId=260384679470

Ovo su neke od varijanti, na osnovu informacija sa interneta. Proguglaj još malo pa možda naiđeš na neku varijantu koja je povoljnija po tebe.

Pozdrav !   ;)

Van mreže Pekafly

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • Popularnost: 6
« Odgovor #2 poslato: 29 Jul 2012, 14:52:54 »
Zasto jednostavno ne probas sa poliuretanom,mnogo je bolji za obradu od balze ali ne i trajniji,ranije sam uglavnom pravio odredjene muve od balze ali sada samo od poliuretana zbog obrade,inace poliuretan se i koristi za prozivodnju plovka.....pozzz
Neznam da pecam al' me riba 'oce.

Van mreže hemfri

• VIP
  • Thank You
« Odgovor #3 poslato: 22 Septembar 2012, 11:19:56 »
Peko ,slažem se satobom da mogu da se prave i od poliuretana,problem što je teško doći do materijala i sam znaš da ga u Leskovcu nema,ako znaš nekoga , voleo bih da i ja znam,ili neki kontak nije bitno odakle je.

Van mreže simonfloat

• Kederaš
  • *
  • Thank You
  • Referrals: 1
« Odgovor #4 poslato: 14 Januar 2013, 22:39:43 »
Evo jednog pitanja,hteo bih da napravim  plovak po svojoj meri,što se kaže,pa me interesuje gde se može i po kojoj ceni  naći balza,od koje bih napravio plovke,Hvala unapred.
imam ja balzu i mogu da ti dam besplatno za neki plovak...

eXTReMe Tracker